Engin, Sela Yorumu


Gulsn hanim, lütfen yazdiklarinizi gözden gecirin ve bu yazdiklarimi da araştırın.
Efendi demek rab demek degildir. Efendim kelimesinin arabcadaki anlami seyyidina dir. Salavat (yada namazda salli ve barik okurken) getirirken biz seyyidina demiyormuyuz? Sence seyyidina efendi demek degilse nedir?
Bu senin dedigini son zamanlarda bazi kendine ilahiyatciyim diyenler dillendiriyor, sende herhalde ordan duyup buraya yazmışsın. Her cagrıldıgında türkler cagirana efendim demiyormu? Karşındakine efendim dedigin zaman telefonda yada karşındakine, haşa, rabbim mi demiş oluyorsun?
hem onu da birak, bir cok hadis kitabinda gecer, hz Ebu Bekr r.a. ve hz Bilal r.a. icin seyyidina yani efendi kelimesi gecer.
Biraz araştir oyle yaz, her ilahiyatciyim diyenin laflarini alıp paylaşırsan, dogruymuş gibi, büyük bir vebale girersin, sonucta sende paylaştıgın şeyden sorumlusun


Engin, 19.05.2014 Tarihinde Yazdı
Cevap Ekleyin
İsminiz :
Cevabınız :
E Posta Adresi : (Sitede Yayınlanmaz)
İnsanmısınız ? :
Kırmızı renk ile yazılan sayıyı girin
Gönderin :

atakan
22.08.2017
Hz.Muhammet için EFENDİMİZ demek son derece yanlıştır.yüce ALLAHa şirk koşmaktır.KURAN-I KERİM in TEVBE 40 SEBE 46 NECM 2 ve TEKVİR surelerinin ayetlerinde HZ. Muhammet ten için ARKADAŞINIZ şeklinde söz edilmektedir.Kuranı okuyun ,anlayarak okuyun.Alemlerin efendisi ya da başka bir söyleyişlle KAİNATın EFENDİSİ sadece ve sadece Yüce ALLAHtır.
23 Müminun 84-90 De ki: Bütün dünya ve içinde yaşayanlar kimindir söyleyin bakalım, biliyorsanız. Elbette: “Allah’ındır” diyeceklerdir. Öyleyse, sen de ki: Neden aklınızı başınıza almıyorsunuz? Peki, yedi kat göğün ve yüce arşın Rabbi kimdir?” diye sor. Elbette, “Allah’tır”, diyeceklerdir. Öyleyse, sen de ki: İnandığınız Allah’a karşı gelmekten sakınmaz mısınız? De ki: Peki her şeyin gerçek yönetimini elinde tutan, Kendisi her şeyi koruyup gözeten, ama Kendisi himaye altında olmayan kimdir? Biliyorsanız söyleyin bakalım Elbette, “Allah’tır” diyecekler. Sen de ki: Öyleyse nasıl oluyor da büyülenip gerçekten uzaklaşıyorsunuz? Hayır, Biz onlara gerçeği getirdik; fakat buna rağmen onlar yalanı tercih ediyorlar. İşte gerçek:…


 

#Gizlilik İlkeleri | Güvenlik İlkeleri | İletişim | Site Haritası |RSS Kaynağı| Yardım Forumları

Ezan Duası, Sitede yer alan grafiklerin tüm hakları saklıdır. Kopyalayanlar hakkında yasal işlem yapılacaktır. Sitede yer alan bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına, uygulanmasına, satın alınmasına, delil gösterilmesine veya tavsiye edilmesine aracılık etmez. Sitemizdeki bilgiler, hiç bir zaman kesin bilgi kaynağı olmayıp, kullanıcılar tarafından eklenmiştir veya yorumlanmıştır. buradaki bilgiler sitemizin asıl görüşlerini içermeyebileceği gibi hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine de geçmez.

DMCA.com

Temmuz - 2018